See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2024-1094 Rekryteringstjänst
Beskrivning: Rekryteringstjnster för Södertälje-, Katrineholm- Salems- och Gnesta kommun samt Telge AB
Intern identifierare: 24/78
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: TI 2024-1094
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område A - Högre Chefer
Beskrivning: Rekryteringstjänst vi rekryteringar av högre chefer för hela eller del av rekryteringsprocessen. Med högre chefer avses chefer med högre ansvarsområden. Detta kan vara exempelvis Kommundirektör/motsvarande, Förvaltningschef/motsvarande, VD, stabsdirektörer, områdeschef eller verksamhetschef.
Intern identifierare: TI 2024-1094A
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område B - Övriga Chefer
Beskrivning: Hjälp vid del av eller hela processen vid rekryteringar av chefer på en lägre nivå än de högsta nivåerna inom kommunen. Exempel på chefsroller kan vara rektorer, avdelningschefer, enhetschefer.
Intern identifierare: TI 2024-1094B
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område C - Personal inom samhällsbyggnad samt övriga specialistområden inom kommunen
Beskrivning: Hjälp vid hela eller delar av rekryteringsprocessen inom främst samhällsbyggnad men behov kan även uppstå inom andra specialistområden inom kommunen som miljöområdet, teknik, juridik, HR och IT.