See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förbränning restavfall inkl. ev transport och mellanlagring Grums, Forshaga, KIl och Hammarö kommuner
Beskrivning: Förbränning av restavfall inklusive eventuell mellanlagring och transport. Upphandlingen omfattar Forshaga kommun, Grums kommun, Hammarö kommun och Kils kommun. Hammarö kommuns avfall ansvarar Hammarös Energi AB för. Kils kommuns avfall ansvarar Kils Återvinning AB för.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513100 Disponering av hushållssopor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: förbränning avfall inkl. ev transport och mellanlagring
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95287:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90513300 Avfallsförbränning, 90513000 Hantering av ofarligt avfall