2. Förfarande
Förfarande
Titel: 84056-1 Projektering systemhandling för renovering av Bergsgården skola
Beskrivning: Telge Inköp AB inbjuder härmed till att lämna ansökan om att få delta i ett dynamiskt inköpssystem (DIS) avseende tekniska konsulter. Teknikområden som ingår och kan komma att avropas framgår i upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71322100 Kostnadskalkylering (byggnadsekonomi) för väg- och vattenarbeten, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 90490000 Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering, 90700000 Miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001