342375-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Pipetteringsrobotar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPipetteringsrobotar
BeskrivningRamavtal omfattande modulbaserade pipetteringsrobotar, reservdelar, förbrukningsmaterial och underhållsavtal
Intern identifierareK 2024-10162
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMTU/MTP
Intern identifierare1657167
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerella krav
BeskrivningRamavtal omfattande modulbaserade pipetteringsrobotar, reservdelar, förbrukningsmaetrial och underhållsavtal
Intern identifierare1657169