See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Switchar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar switchar med tillhörande licenser och support- & underhållsavtal. Upphandlingen kommer att utmynna i ett kontrakt där volymer utlovas för den leverantör som Skellefteå Kraft tecknar avtal med, se upphandlingsdokumenten för mer information.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102494:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 32570000 Kommunikationsutrustning, 32580000 Datautrustning, 32581000 Datakommunikationsutrustning, 30200000 Datorer och datamateriel, 32412120 Intranetnätverk, 30230000 Datorrelaterad utrustning