342437-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Ekologisk kantzon etapp 2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelEkologisk kantzon etapp 2
BeskrivningAFC.1 Omfattning Handling 1 Kontrakt § 1 Omfattning: Entreprenören åtar sig att för beställarens räkning utföra projektering och byggnation av allmän plats, i överensstämmelse med i § 1.1 i detta kontrakt angivna kontraktshandlingar. Omfattning i detalj framgår av handlingar angivna under AFB.22.
Intern identifierareN200U26-304
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareEkologisk kantzon etapp 2