Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Portable instrument for CO2 and CH4 isotop analysis
Referensnummer: SU-485A-0014-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38300000 Mätutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Portable intstrument for CO2 and CH4 isotop analysis to be used in field and laboratory enviroment during summer 2023.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38300000 Mätutrustning, 38425500 Utrustning för koncentrationsmätning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen