Officiellt namn: Örebro kommun Postadress: Box 30070 Ort: Örebro Postnummer: SE-701 35 Land: Sverige Att: Filip Eriksson E-post:filip.eriksson@orebro.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling av Snöröjning och halkbekämpning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro.
Nuts-kodSE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande snöröjning och halkbekämpning. Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))