342443-2016 - ResultatSverige-Växjö: Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling ramavtal Internrevisionstjänster och IT-revisionstjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 9: Redovisnings-, revisions- och bokföringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Småland med öarna.
Nuts-kod SE21 Småland med öarna
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Avtalet omfattar granskningar inom Linnéuniversitetets internrevision.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79212000 Revision, 79212200 Internrevision
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.