Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
1.1.1 Allmän orientering:
— Fordonsmekaniker (personbils-, lastbils-, buss- och maskinmekaniker),
— Bilskadereparatör,
— Fordonslackerare.
Nedan presenteras alla i denna upphandling tjugo (20) ingående delarna:
2. Skåne och Blekinge: Fordonsmekaniker.
5. Kronoberg: Bilskadereparatör + Fordonslackerare.