342445-2016 - ResultatSverige-Växjö: Tandläkarvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Barn- och ungdomstandvård för Region Kronoberg.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 25: Hälso- och sjukvård och socialtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kronobergs län.
Nuts-kod SE212 Kronobergs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Barn- och ungdomstandvård för barn och ungdomar i åldern 0-19 år bosatta inom ett eller flera geografiskt definierade ansvarsområden i Region Kronoberg.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
85131000 Tandläkarvård
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 4 000 000 SEK
exkl. moms