342489-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Flygning och tillhörande tjänster – Kantkvistning med helikopter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKantkvistning med helikopter
BeskrivningSkellefteå Kraft har för avsikt att upphandla tjänst för kantkvistning med kvistsåg av ledningsgator med helikopter. Totalt handlar det om ca 120 mil kantkvistning fördelat över hela avtalsperioden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60440000 Flygning och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96085:Lot:1