342496-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Reparation och underhåll av maskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Felavhjälpande och planerat underhåll av luftbehandlingsaggregat hos HEM:s slutkunder
Referensnummer: HEM 2022/00107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50530000 Reparation och underhåll av maskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar felavhjälpande och planerat underhåll av luftbehandlingsaggregat samt tillkopplade kylmaskiner hos HEM:s slutkunder. Detta kan omfatta alltifrån restauranger och hotell till större
industrianläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen