342524-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekttjänster – Arkitekttjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelArkitekttjänster
BeskrivningUpphandlingen syftar till att täcka Skellefteå Krafts behov av tjänster inom arkitektur. Delområden: - Arkitekt - Inredningsarkitekt Arkitektuppdrag som kan sträcka sig genom hela processen - från idé till färdig slutprodukt i samverkan med beställare. Avtalet kommer nyttjas vid ny-, om- och tillbyggnadsprojekt av Skellefteå Krafts fastighetsbestånd. Uppdraget kan även komma att innefatta andra typer av projekt, exempelvis: Upprättande av förslagsskisser vad gäller både byggnader, lokaler eller invändig lokalutformning, lokaloptimeringar, inredningsarkitektur, arkitekttjänster, förfrågningsunderlag, handlingar till bygglov.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelArkitekt
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102386:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71220000 Arkitektonisk formgivning, 79931000 Inredningstjänster
Optioner
Beskrivning av alternativen1+1+1 år
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelInredningsarkitekt
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102386:Lot:2