342615-2024 - Resultat
Sverige – Apparater för kontroll och provning – Molekyläranalyser för klinisk patologi
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMolekyläranalyser för klinisk patologi
BeskrivningRegionen avser att upphandla funktion för automatiserad Real tids-PCR system som används för att utföra in vitro-diagnostiska mutationsanalyser i tumörmaterial (FFPE-vävnad). Avtalet är utformat som hyresavtal där leverantören är ägare till utrustningen under avtalstiden.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38500000 Apparater för kontroll och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93941:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 38900000 Diverse mät- och provinstrument, 38951000 Utrustning för polymeraskedjereaktion i realtid (PCR)