342620-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
Meddelande om projekttävling
Tjänster
Denna projekttävling omfattas av: Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens/enhetens benämning på projekttävlingen
Konstnärlig gestaltning, Pottholmen.
II.1.2.
Kort beskrivning
Produkten/tjänsten:
Upphandlingen avser konstnärlig gestaltning i den nya stadsdelen Pottholmen i Karlskrona, enligt Bilaga Inbjudan till intresseanmälan.
Det är tillåtet i upphandlingen att lämna med USB minne som innehåller referensprojekten som åberopas.