342663-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Väg 857 Svanstein-Rantajärvi och Aapua-Ohtana- järvi, Pajala kommun, Norrbottens län samt väg 356 Åskogen-Degerselet, Bodens kommun, Norrbottens län
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Väg 857 Svanstein-Rantajärvi och Aapua-Ohtana- järvi, Pajala kommun, Norrbottens län samt väg 356 Åskogen-Degerselet, Bodens kommun, Norrbottens län
Beskrivning: Avrop av Vägytemätning av objekt, georadarmätning och friktionsmätning - Dynamiskt inköpssystem (DIS), 11860, Georadarmätning
Intern identifierare: KOM-417965
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001