See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kaffe- och vattenautomater med tillhörande varor och tjänster
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud i upphandling av Kaffe- och vattenautomater med tillhörande varor och tjänster till UpphandlingsCenters sju samverkande kommuner samt flera kommunala bolag och förbund! Syftet med ramavtalet är att tillgodose Upphandlingscenters sju samverkande kommuners (Falun, Borlänge, Ludvika, Säter, Avesta, Hedemora och Gagnef) samt flera kommunala bolags behov av varma och kalla drycker som tjänst under arbetstid för anställda och kunder. Detta inkluderar hyra av kaffe- och vattenautomater med tillhörande varor och tjänster såsom service och förbrukningsvaror som kaffe, té, kolsyra och andra tillbehör. Lämna gärna in ett anbud om ni finner upphandlingen intressant!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42968100 Dryckesautomater
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121782:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03131100 Kaffebönor, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15861000 Kaffe
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Option - betalfunktion kaffeautomater Option - tillgänglighetsanpassade automater till ett maximalt påslag på 30 % på hyreskostnaden