See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tidshjälpmedel- klockor
Beskrivning: Upphandling av tidshjälpmedel- klockor till Stockholms läns sjukvårdsområde och Region Gotland.
Intern identifierare: SLSO 2023-1626
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33196000 Medicinska hjälpmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 38624000 Synhjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa villkor och krav på anbudsgivaren
Beskrivning: Upphandling av tidshjälpmedel- klockor
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 A: Taktilt armbandsur, utan tal med lock
Beskrivning: Taktilt armbandsur, utan tal med lock
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 1 B: Taktilt armbandsur, utan tal utan lock
Beskrivning: Taktilt armbandsur, utan tal utan lock
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 2 A: Armbandsur med tidsnedräkning
Beskrivning: Armbandsur med tidsnedräkning
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 2 B: Portabel produkt med tidsnedräkning
Beskrivning: Portabel produkt med tidsnedräkning
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 2 C: Portabel produkt med tidsnedräkning och bildstöd
Beskrivning: Portabel produkt med tidsnedräkning och bildstöd
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 3 A: Talande fickur utan larm
Beskrivning: Talande fickur utan larm
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 3 B: Talande fickur med larm
Beskrivning: Talande fickur med larm
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde 3 C: Talande fickur med flera larm
Beskrivning: Talande fickur med flera larm
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde 4 A: Talande väckarur, utan vibration
Beskrivning: Talande väckarur, utan vibration
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudsområde 4 B: Talande väckarur, med vibration
Beskrivning: Talande väckarur, med vibration
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Anbudsområde 5: Taktilt väckarur med vibration
Beskrivning: Taktilt väckarur med vibration
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Anbudsområde 6: Ur med vibration och larm
Beskrivning: Ur med vibration och larm
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Anbudsområde 7: Planeringssystem med tidsnedräkning
Beskrivning: Planeringssystem med tidsnedräkning
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Anbudsområde 8: Minnesstöd, nedräkning tid cirkulärt, vägghängd modell
Beskrivning: Minnesstöd, nedräkning tid cirkulärt, vägghängd modell
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Anbudsområde 9: Minnesstöd, nedräkning tid cirkulärt, bordsmodell
Beskrivning: Minnesstöd, nedräkning tid cirkulärt, bordsmodell
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Obligatoriska krav samtliga anbudsområden
Beskrivning: Obligatoriska krav samtliga anbudsområden