Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Väsbyhem avser att upphandla två leverantörer på rangordning i kombination med förnyad konkurrensutsättning. Leverantörerna ska leverera diverse tjänster inom trädgårdsarbete, landskapsskapande arbete samt diverse arbeten inom anläggning, exempelvis som skapandet av gång och cykelvägar i form av grusvägar.
Kontraktsvärdet är ca. 7 MSEK.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45236230 Markanläggning för trädgårdar, 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen