Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive handlingar för ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: Officiellt namn: TendSign Internetadress: https://tendsign.com/doc.aspx?ID=112212&Goto=Docs
Järnvägar i stadstrafik, spårvagnar, trådbussar eller bussar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande enhetens benämning på upphandlingen CRM-tjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 13: Reklamtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Munkfors.
Nuts-kodSE311 Värmlands län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Värmlandstrafik jobbar med CRM för att skaffa nya, behålla och utveckla kunder.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79416000 Public relations, 79416200 Konsulttjänster för public relations
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner