See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fiberutbyggnad Sörvästansjö Björna 2024-2025
Beskrivning: Objektet avser mark- och fiberarbeten inom projekt Bredband 2020 för ortsammanbindande nät mellan Sörvästansjö och Björna, Örnsköldsviks kommun. Entreprenaden sträcker sig över två säsonger. Projektet utförs med stöd från Europeiska regionala utvecklingsfonden ERUF, Region Västernorrland och Örnsköldsviks kommun.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97564:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32412000 Kommunikationsnät