2. Förfarande
Förfarande
Titel: Restaurangverksamhet Kronoberg och Sörentorp
Beskrivning: Upphandlingen omfattar drift av restaurangverksamhet i kvarteret Kronoberg i Stockholm samt Sörentorp i Solna. Upphandlingen omfattar restaurangtjänster, dvs frukost, lunch och kiosksortiment till polisens anställda på Kronoberg och Sörentorp. Även catering över större delen av Stockholm ingår i upphandlingen.
Intern identifierare: A206.331/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55500000 Matsalstjänster och catering
Ytterligare klassificering (cpv): 55310000 Restaurangserveringstjänster, 55510000 Matsalstjänster, 55520000 Catering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Restaurangverksamhet Kronoberg och Sörentorp