See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stationsbelysning, del 1
Beskrivning: Upphandlingen är fördelad på tre kontrakt med två stationer i varje kontrakt. All belysning i stationen ska bytas ut och kompletteras med nya armaturer. I arbetet ingår även ny kabeldragning, installation av nytt styrsystem av belysningen samt intrimning av belysning.
Föregående meddelande: 123456-2025
Intern identifierare: TN 2025-0704
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000