342796-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av skåpbilar
Referensnummer: 0488/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fordon inom 3 kategorier upp till 5 ton och avrop kommer att ske genom succesiva leveranser av skåpbilar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34140000 Tyngre motorfordon, 34144900 Elfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen