Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Daglig verksamhet
Referensnummer: SÖD 2020/210
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85312000 Socialvård utan inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar driften av daglig verksamhet vid Hammarby och Danvikstulls dagliga verksamheter. Uppdraget omfattar daglig verksamhet enligt Lag om stöd och service åt vissa funktionshindrade (LSS) 9 § punkt 10.
Den precisa omfattningen och beskrivningen av efterfrågad tjänst framgår övriga upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Hammarby daglig verksamhet
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85312000 Socialvård utan inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hammarby dagliga verksamhet är belägen på Färgargårdstorget 3 i Stockholm. I dagsläget har verksamheten tillstånd för 48 platser.
Danvikstulls dagliga verksamhet
Del nr: 2
Danvikstulls dagliga verksamhet är belägen på Alsnögatan 7 i Stockholm. I dagsläget har verksamheten tillstånd för 28 platser.