2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gårdsnära tjänster
Beskrivning: Leverantören ska tillhandahålla en helhetslösning av gårdsnära tjänster enligt nedan:•Rådgivning och tjänster inom semin/avel samt tillhörande varor t ex semindoser•Rådgivning inom foder•KoKontroll•Köttboskapskontrollen -KAP•HetvattentvättÖvrigt Leverantören ska även vid behov leverera konsultinsatser avseende föreläsningar, utbildningar och kurser inom bland annat mjölkproduktion och semin/avel.
Intern identifierare: SLU.ua.2024.2.4.4-2015
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77100000 Jordbrukstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Tjänst
Beskrivning: Se upphandlingsdokumenten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsgivare
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kvalificering och uteslutning