Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal vs-arbeten
Referensnummer: RS/787/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45454000 Ombyggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal värme- och sanitetsarbeten omfattar planerat- och avhjälpande underhåll samt akuta åtgärder, inom Region Jämtland Härjedalens egna samt hyrda fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 13 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45454000 Ombyggnadstjänster, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal installationsarbeten omfattar planerat- och avhjälpande underhåll samt akuta åtgärder, inom Region Jämtland Härjedalens egna samt hyrda fastigheter