Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Relining
Referensnummer: MAB 62/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser relining-arbeten i beställarens fastighetsbestånd i enlighet med teknisk rambeskrivning samt avrop.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232150 Arbeten för vattenledningar, 45232411 Anläggningsarbeten för spillvattenledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen