342946-2019 - ResultatSverige-Vänersborg: Musei- och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Formgivnings- och gestaltningsuppdrag ”Platsspecifik, experimentell, aktiverande utomhusutställning som främjar lek och rekreation”
Referensnummer: RS 2019-00976
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92520000 Musei- och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konsultuppdrag inom formgivning och gestaltning av utomhusutställning i Vitlycke museum enligt upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar, 92521100 Utställningstjänster i museer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen