342946-2025 - Resultat
Sverige – Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning – Brandskyddsutrustning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBrandskyddsutrustning
BeskrivningUpphandlingen avser lös brandskyddsutrustning såsom brandsläckare, brandfiltar samt enklare brand/utrymningsrelaterade skyltar. Upphandlingen gäller också service/kontroll av ovanstående enligt krav/rekommendationer samt upprättande och revidering av utrymningsplaner. Upphandlingen avser även täcka behoven av övningssläckare samt service/kontroll av rökluckor och kökssläckssystem.
Intern identifierareN050U25-21
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 35111300 Brandsläckare, 35111320 Bärbara brandsläckare, 39525400 Brandfiltar, 44480000 Diverse brandskyddsutrustning, 45343000 Installation av brandskydd, 45343100 Brandsäkringsarbeten, 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning, 51700000 Installation av brandskyddsutrustning, 75251110 Brandskyddstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBrandskyddsutrustning