343018-2016 - ResultatSverige-Lycksele: Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenad/Grävarbeten.
Referensnummer: UH-2016-56
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45231000 Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett Ramavtal som avses tecknas med minst en (1) och högst (3) anbudsgivare per avtalsområde (21 stycken).
Omfattningen av upphandlingen i sin helhet framgår av förfrågningsunderlagets samtliga handlingar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Lycksele kommun Hjullgrävare 14-18 ton á-pris inklusive transport
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lycksele kommun bandgrävare á-pris 11-14 ton inklusive transport
Del nr: 2
Lycksele kommun Bandgrävare 17-25 ton á-pris inklusive transport
Del nr: 3
Lycksele kommun Lastmaskin á-pris 12-14 ton inklusive transport
Del nr: 4
Lycksele kommun Lastmaskin 15-16 ton á-pris inklusive transport
Del nr: 5
Markarbeten avseende förläggning skyddsrör (bredband) Lycksele kommun
Del nr: 6
Dorotea kommun Hjullgrävare á-pris 14-18 ton (enligt karta område 1)
Del nr: 7
Dorotea kommun Bandgrävare á-pris 11-14 ton inklusive transport (enligt karta område 1)
Del nr: 8
Dorotea kommun Bandgrävare 17-25 ton á-pris inklusive transport (enligt karta område 1)
Del nr: 9
Dorotea kommun Lastmaskin á-pris 12-14 ton (enligt karta område 1) inklusive transport
Del nr: 10
Dorotea kommun Lastmaskin 15-16 ton á-pris inklusive transport (enligt karta område 1) inklusive transport
Del nr: 11
Dorotea kommun Bandgrävare á-pris 11-14 ton (enligt karta område 2 borgafjäll)
Del nr: 12
Dorotea kommun Bandgrävare 17-25 ton á-pris inklusive transport (enligt karta område 2 borgafjäll)
Del nr: 13
Dorotea kommun Lastmaskin á-pris 12-14 ton (enligt karta område 2 borgafjäll) inklusive transport
Del nr: 14
Dorotea kommun Lastmaskin á-pris 15-16 ton (enligt karta område 2.0 borgafjäll) inklusive transport
Del nr: 15
Åsele kommun Hjullgrävare á-pris 14-18 ton inklusive transport
Del nr: 16
Åsele kommun Bandgrävare á-priser inklusive transport av dem
Del nr: 17
Åsele kommun Bandgrävare 17-25 ton á-pris inklusive transport
Del nr: 18
Åsele kommun Lastmaskiner á-priser 12-14 ton inklusive transport av dem
Del nr: 19
Åsele kommun Lastmaskin 15-16 ton á-pris inklusive transport
Del nr: 20
Åsele kommun Markarbeten förläggning skyddsrör (kanalisation) Bredbandsenheten
Del nr: 21