2. Förfarande
Förfarande
Titel: Medarbetarstöd
Beskrivning: Ramavtalet omfattar Medarbetarstöd i form av en tjänst där Leverantören ska erbjuda tillgång till samtalsjour och samtalsstöd där medarbetaren får stöd, rådgivning och vägledning i personliga och/eller arbetspåverkande frågeställningar. Professionellt stöd ska ges till individen, utan arbetsgivarens kännedom inom områden som rör t.ex. samarbetsproblem och konflikter på arbetsplatsen, stress, familje-och relationsproblem, juridiska frågor, ekonomiska frågor, frågor rörande missbruk, sociala problem, nära anhörigs problem.
Intern identifierare: N050U25-297
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande enligt bilaga 2 i 19 kap
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
Ytterligare klassificering (cpv): 66170000 Finansiell rådgivning, hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster, 79110000 Juridisk rådgivning och representation, 79430000 Krishantering, 80590000 Handledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område 1
Beskrivning: Medarbetarstöd i form av en tjänst där Leverantören ska tillhandahålla tillgång till en stödlinje och professionellt samtalsstöd, där medarbetare kan få råd, stöd och vägledning i personliga frågor och i frågor som påverkar arbetet. Medarbetarstöd för verksamheter inom Göteborg och samverkande kommuner - där telefon, video och fysiska samtalstöd ska erbjudas.
Intern identifierare: Område 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område 2
Beskrivning: Medarbetarstöd i form av en tjänst där Leverantören ska tillhandahålla tillgång till en stödlinje och professionellt samtalsstöd, där medarbetare kan få råd, stöd och vägledning i personliga frågor och i frågor som påverkar arbetet. - Medarbetarstöd för Härryda kommun- endast telefontjänsten, ej video eller fysiska samtalsstöd.
Intern identifierare: Område 2