Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastmaskiner två stycken till Produktion (enhet Återvinning)
Referensnummer: 2023/171-VMKF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43261100 Lastmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp och leverans av 2 stycken fabriksnya lastmaskiner inklusive garanti, reparation och serviceavtal. Lastmaskinerna kommer att användas till ÅVC-verksamhet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50530000 Reparation och underhåll av maskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen