2. Förfarande
Förfarande
Titel: Måleriprodukter
Beskrivning: Uddevalla kommun genomför en upphandling av måleriprodukter för Uddevalla kommun och inbjuder härmed till att lämna anbud enligt detta upphandlingsdokument. Upphandlingen avser måleriprodukter såsom målarfärg, tapeter, väv och övrigt material såsom spackel och lösningsmedel samt verktyg för måleri- och tapetseringsarbeten.
Intern identifierare: KS/2025:244
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
Ytterligare klassificering (cpv): 39191100 Tapeter, 44810000 Färger, 44812400 Material för målning och tapetsering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000