Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
SEAB 2021/136 Konkurrensutsättning av DIS Tekniska konsulter 28086, MILJÖ OCH HÅLLBAR UTVECKLING
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71356000 Tekniska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: DIS Tekniska konsulter 28086, MILJÖ OCH HÅLLBAR UTVECKLING. Uppdraget gäller HACCP och en konsult efterfrågas.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen