Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VVS-konsult
Referensnummer: SKH 2021/233/2.4.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna förfrågan avser att kontraktera ett bolag som erbjuder tekniska konsulttjänster inom VVS, se AF-del AUB.22 förteckning över förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen