2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyrbilar
Beskrivning: Upphandlingen avser Hyrbil till Region Halland.
Intern identifierare: RS250794
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34100000 Motorfordon, 34115000 Andra personbilar, 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer, 34134100 Lastbilar med flak, 34136000 Skåpbilar, 34144900 Elfordon, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 66114000 Finansiell leasing, 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 98300000 Diverse tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000