34337-2026 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Munskydd och andningsskydd samt visir och skyddsglasögon SLL578
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMunskydd och andningsskydd samt visir och skyddsglasögon SLL578
BeskrivningUpphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar i huvudsak munskydd, andningsskydd, visir och skyddsglasögon. Upphandlingen genomförs av Fastighets- och Servicenämnden vid Region Stockholm. I Region Stockholm bedrivs verksamhet i nämnder med tillhörande förvaltningar, bolag, stiftelser och kommunalförbund. I punkt 5.1 i anbudsinfordran framgår vilka upphandlande myndigheter som omfattas av Upphandlingen och kommer ha rätt att göra avrop från ramavtalet. Anbud kan lämnas för en eller flera enskilda produkter enligt Kravspecifikationen, bilaga 1. I dessa fall anges dessa som ”antas per position” och i dessa fall kan Anbudsgivaren offerera på varje enskild position. Anbud kan lämnas för en eller flera varugrupper (positionsgrupper) enligt Kravspecifikationen, bilaga 1. I dessa fall anges dessa som ”antas som varugrupp” och i dessa fall kan Anbudsgivaren offerera på samtliga positioner i positionsgruppen.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117223:Lot:1