343454-2024 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader – Förskola inre Hansens Backe
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörskola inre Hansens Backe
BeskrivningProjektet avser nybyggnad av förskola i anslutning till Claras väg i Markaryds tätort. Förskolan ska inrymma ca 175 personer. Omfattning av nybyggnationen är ca 1914m2 (BTA) huvudbyggnad samt ca 218 m2 komplementsbyggnader.
Intern identifierareKS2023/381-3
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000