343474-2024 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Suturer, stapler, vävnadslim, hemostatikum, clips
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSuturer, stapler, vävnadslim, hemostatikum, clips
BeskrivningUpphandlingen avseende ramavtal för successiva inköp av suturer, ligaturer, specialinstrument, staplingprodukter, kärlband, booties, pledgets, vävnadslim, specialförband, hemostatikum och clips.
Intern identifierare2023-O000156
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer, 33141120 Clips, suturer och ligaturer, 33141121 Kirurgiska suturer, 33141125 Kirurgisk suturmateriel, 33141126 Ligaturer, 33141127 Resorberbara hemostatika, 33141128 Suturnålar, 33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård, 33141840 Hemostatika för tandläkarbruk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelAdministrativa föreskrifter - Extern remiss