343485-2017 - ResultatSverige-Kungsbacka: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skydds- och yrkesskor och skyddshandskar.
Referensnummer: 17/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungsbacka kommun, Kommunen, inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna avtal om Skydds- och yrkesskor och skyddshandskar
Omfattningen är baserad på tidigare års statistik. Beräknat värde under avtalsperioden inklusive eventuella förlängningar och optioner är 2 400 000 SEK. Kommunen förbinder sig inte att avropa bestämd kvantitet eller värde.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18143000 Skyddskläder, 18830000 Skyddsskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen