343525-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – TI 2025-1059 Omhändertagande av brännbart material
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2025-1059 Omhändertagande av brännbart material
BeskrivningDenna upphandling avser omhändertagande av hushålls- och verksamhetsavfall för förbränning. Samt option avseende transport av avfallet från Beställaren i Södertälje till förbränningsanläggningen.
Intern identifierareTI 2025-1059
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513300 Avfallsförbränning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningAvser båda delområden
Intern identifierareTI 2025-105
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde A
BeskrivningAvser delområde A
Intern identifierareTI 2025-1059A
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde B
BeskrivningAvser delområde B
Intern identifierareTI 2025-1059B