2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av klinisk testperiod inklusive option på Diagnostisk datortomograf (CT)
Beskrivning: Region Skåne upphandlar klinisk testperiod av en (1) fabriksny driftklar datortomografi utrustning (DT) med möjlighet att köpa utrustningen (option) efter testperiodens slut.
Intern identifierare: 2026-O001210
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000