343548-2021 - ÄndringSverige-Linköping: Ambulanstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ambulanssjukvård
Referensnummer: UC-2020-252
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85143000 Ambulanstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsområden
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbudsområde Väst: omfattar följande stationeringsorter: Linköping, Motala, Mjölby, Kisa, Åtvidaberg och Ödeshög.
Anbudsområde Öst: omfattar följande stationeringsorter: Norrköping, Finspång, Söderköping och Valdemarsvik.
Uppdraget är delat i två (2) anbudsområden där en (1) leverantör per anbudsområde kommer att antas. En (1) leverantör kan enbart tilldelas ett (1) anbudsområde. I de fall enbart en (1) leverantör är kvalificerad kan den tilldelas båda områdena, se vidare under Kriterier för tilldelning.