Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsdäck och tillhörande service Ljusdals kommun
Referensnummer: 12839
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
däck
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 34351000 Däck till lätta fordon, 34351100 Bildäck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering