Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster, tidningarna Dialog och På jobbet II.
Referensnummer: UH-2016-193
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22210000 Tidningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande tryckning av tidningarna Dialog och På jobbet.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Observera under vecka 28-31 kommer svar på eventuellt inkomna frågor ej att publiceras.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen