2. Förfarande
Förfarande
Titel: Leasing av motorfordon
Beskrivning: Ekerö kommun avser att upphandla ett ramavtal för finansiella leasingtjänster av motorfordon. Successiva avrop av leasingkontrakt kommer att ske under avtalstiden. Ekerö kommun har i dagsläget en vagnpark på ungefär sextio (60) motorfordon. Upphandlingen avser endast motorfordon där nya leasingkontrakt tecknas. Motorfordon med pågående leasingkontrakt omfattas inte av denna upphandling.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66114000 Finansiell leasing
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90848:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66100000 Bank- och investeringstjänster, 66110000 Banktjänster