2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flisning, omhändertagande och transport av RT flis och grön flis
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att teckna avtal med en leverantör av flisning, omhändertagande samt avsättning inklusive transport av RT flis samt GROT för bränsle under avtalsperioden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109215:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall