Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling bevakningstjänster
Referensnummer: RS 2021/646
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland ämnar upphandla bevakningstjänster i syfte att skapa trygghetsskapande bevakning. Syften med bevakningen är att arbeta preventivt för att skapa en trygg och säker arbetsmiljömiljö för den som arbetar inom Region Gotland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen